47fc392714f343e0809bc1c3e28016ace948d36b
Фото: capital.ua

На урядовому комітеті 3 травня винесено ряд документів щодо приватизації, у яких зазначено 26 державних компаній, що пропонуються на продаж у 2018 році, про це з посиланням на копії документів повідомляє сайт «Наші гроші».

Серед переліку підприємств – у тому числі «Аграрний фонд» та «Державна продовольчо-зернова корпорація».

Як зазначається у повідомленні, Міністерство аграрної політики та продовольства України виступало проти продажу «Аграрного фонду», пояснюючи це його економічною непривабливістю. Оскільки у підприємства на балансі відсутні основні засоби, а єдиним активом у 5 млрд грн у статутному капіталі є зазначені кошти держбюджету.

Проте розробник проекту — Фонд держмайна (ФДМУ) — відхилив це зауваження, так само як і заперечення Мінагрополітики та Мінфіну стосовно приватизації «Державної продовольчо-зернової корпорації України» (ДПЗКУ).

У 2012 році ДПЗКУ, згідно з двома угодами, укладеними з Ексімбанком КНР, отримала кредити на суму $3 млрд на 15 років. На забезпечення зобов’язань по цих кредитах надано державні гарантії. В умовах кредитного договору зазначено, що ДПЗКУ не має продавати, передавати усі або частину своїх активів без згоди китайського банку. Мінфін так само зазначило, що, перш ніж продавати ДПЗКУ, вона має погасити заборгованість.

Це зауваження також було відхилене ФДМУ. Поясненням цьому послугував план з отримання у 2018 році 21,3 млрд грн. доходів від приватизації та відсилка на протокол засідання Кабміну від 4 квітня, під час якого Мінагрополітики пропонували до 1 травня запропонувати Фонду інші аграрні підприємства на продаж замість «Аграрного фонду» та ДПЗКУ. Мінагрополітики таких пропозицій не надало.

Крім того, до переліку підприємств, що підлягають приватизації, увійшли виробники добрив «Сумихімпром» та «Одеський припортовий завод», а також надавач лізингових послуг НАК «Украгролізинг».