Українські равлики можуть відвоювати частину ринку у головного постачальника цього продукту в Європейський Союз – Китаю. Такої думки Тетяна Завийборода, директор фермерського господарства «Здравлик».

За її словами, переваги українських равликів полягають у близькості до ЄС та невеликій собівартості вирощування.

До того ж, потреба у якісній равликовій продукції в країнах ЄС дуже висока, експортний потенціал сягає €200 млн.

«Аби український равлик міг бути конкурентоспроможним на ринку ЄС, необхідно налагоджувати виробництво та переробку на спеціалізованих фермах, цитує Завийбороду U open EU. — Сьогодні майже всі равлики, які Україна експортує до ЄС – зібрані у дикій природі, вони не мають доданої вартості та коштують близько 1 $/кг».

Але якщо в Україні розвиватиметься культура вирощування равликів на спеціалізованих фермах, то вітчизняні равлики зможуть бути представлені кінцевому західноєвропейському споживачу у вигляді готового продукту з доданою вартістю.

До речі, на відміну від равликів, зібраних у дикій природі, вартість середземноморського равлика (Helix aspersa Maxima, Muller), який в Україні можна виростити тільки на фермах, складає 6-15 €/кг. 

За розрахунками фахівців, побудувати сучасну ферму може коштувати €50 000. При цьому основні затрати підуть саме на будівництво.

Нагадаємо, торік Україна поставила на європейський ринок до 350 тонн равликів. Основний покупець — Литва. Там наші равлики проходять доробку та продаються до Іспанії, Італії та Франції.