«Мілкіленд», молочна група з активами в Україні, Росії та Польщі, за підсумками 2017 року отримала понад €7 млн чистого збитку — в 5,3 рази менше, ніж роком раніше.

Виручка за минулий рік скоротилася на 4,3%, склавши €140 млн.

Валовий прибуток групи в порівнянні з попереднім роком зріс на 12% — до €24 млн. EBITDA збільшилася в 1,9 рази — до €10 млн, а чистий борг на кінець 2017 року склав €85 млн проти €101 млн в 2016 році, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно зі звітом компанії на Варшавській фондовій біржі, ринок Росії в 2017 році згенерував 62% виручки «Мілкіленда», України – 27%, Польщі – 8%, інші країни забезпечили 3%.

Відзначається, що торік найбільші політичні потрясіння зазнав український бізнес групи, адже більшу частину доходів «Мілкіленд-Україна» раніше отримувала від експорту в Росію.

Компанії довелося значно урізати витрати, а також шукати нові ринки збуту. Посеред іншого ними стали ринок Ізраїлю, Китай, Данія, Нідерланди.

У 2017 році група інвестувала €2,8 млн в підтримку активів в Україні, Росії та Польщі. А в 2018-му планує вкласти ще €2 млн в обслуговування своїх активів і впровадження нових продуктів.

«Незважаючи на позитивні кроки по покращенню рентабельності, в 2017 році група не виконала завдання відновити прибутковість свого бізнесу. Очікується, що поточний рік матиме вирішальне значення для досягнення точки беззбитковості. Керівництво групи продовжить зміцнювати ринкові позиції «Мілкіленда», а також шукати нові експортні ринки», — йдеться у звіті.

До слова, група «Мілкіленд» — один з найбільших виробників молочної продукції на ринку України. Її виробничі потужності в Україні, Росії, Польщі можуть переробляти 1,33 млн тонн молока в рік. В Україні «Мілкіленд» належить 10 заводів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.