Понад 95% імпорту ранніх овочів на вітчизняний ринок надходить з Туреччини. Турецькі овочі дешевші і за рахунок зручних логістичних умов успішно конкурують з українськими. Про це в своєму блозі на Agravery розповідає Олександр Соколов, генеральний директор Pro-Consulting.

За його словами, у структурі ринку ранніх овочів України переважають огірки і помідори, на частку інших (кабачки, баклажани, перець і зелень) припадає не більше 5,5%.

Цінова політика на ринку ранніх овочів зберігається вже багато років — гравці намагаються знизити ціни за рахунок економії на виробничому процесі, щоб конкурувати з пропозиціями імпортерів, проте за рахунок цього страждає якість, що і призводить до низького попиту на такі овочі.

В найближчому майбутньому, за прогнозами Соколова, ринок ранніх овочів в Україні ростиме — за рахунок стабілізації економічної ситуації.

«З одного боку, це дозволить стабілізуватися цінами на імпортні овочі та створити вітчизняним городникам комфортні умови для закупівлі техніки, добрив і посівного матеріалу. З іншого, імпортери отримують можливість встановлювати більш конкурентні ціни», — пояснює гендиректор аналітичної компанії.

Що ж стосується цінової політики в цілому, то з огляду на незначні зміни курсу за останні два роки, істотних змін в порівнянні з минулим роком не очікується.

Нагадаємо, цьогоріч сезон ранніх овочів приніс негаразди закарпатським фермерам. Через паводки підтопило теплиці, тому висадка відбулась зі значним запізненням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...