Фото: www.lves.by

З гектара картоплі можна отримати 50-70 тис. грн прибутку. Але для того, щоб виростити картоплю, в цей же гектар потрібно вкласти 100-120 тис. грн.

Відповідно, картопля — дуже капіталомістка культура. Рентабельність капіталу, вкладеного в картоплю, нижче, ніж, наприклад, по  сої, розповів в інтерв’ю latifundist Микола Гордійчук, директор «Агріко Україна».

Тому, зазначає він, багато фермерів почали для себе рахувати не рентабельність з гектара, а рентабельність вкладених грошей. Хоча з точки зору прибутковості з гектара картопля дуже вигідна, рентабельність сягає 100%.

Разом з тим, фахівець звернув увагу, що на світовому ринку зараз спостерігається чітка тенденція зростання споживання продуктів переробки картоплі.

Наприклад, споживання картоплі фрі зростає на 10-12% щорічно. Сегмент картопляних пластівців, які є наповнювачем для багатьох продуктів, включаючи кулінарні вироби, зростає на 10% в рік.

«В Україні сьогодні все це практично не виготовлється, хіба що чіпси. Так що це відмінна ніша», — додав Гордійчук.

Нагадаємо, минулий сезон виявився провальним для вітчизняних перекупників картоплі. За рік картопля подешевшала на цілих 30%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.