Німецьке сільськогосподарське професійне об’єднання DLG (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft) — це асоціація, заснована в Німеччині понад 130 років тому.

Її мета — об’єднати представників агробізнесу навколо впровадження інновацій та результатів науково-технічного прогресу в сільське господарство.

Це не політична і не лобістська організація, а відкрите суспільство, що об’єднує понад 29 тис. членів Європи, Азії, Африки і Південної Америки. В нього входять і кілька сотень українських членів.

При асоціації діє експертний центр, який консультує агровиробників у багатьох сферах виробництва. Його окремий напрямок — тестування та видача сертифікатів на сільськогосподарську продукцію, продукти харчування, техніку і матеріали.

З початку свого заснування в XIX столітті DLG проводить сільськогосподарські виставки. Організація не продає квадратні метри, а наповнює їх новими змістами. Асоціація організує найбільш відомі світові виставки.

Слово Agritechnica відомо набагато більше, ніж DLG і все, що я сказала вище. Це найбільша агротехнічна у світі виставка.

Статистика форуму за 2017 року вражає: виставкова площа 400 тис. кв. метрів, 2800 учасників-компаній з 50 країн світу і 450 тис. відвідувачів з 128 держав. Жодна інша подія в цьому секторі не збирає такої кількості міжнародної громадськості.

Україна входить в ТОП-5 за кількістю відвідувачів цієї виставки. На останню Agritechnica приїхали 2500 аграріїв-українців. Це набагато більше, ніж, наприклад, з Польщі, яка має навіть спільний кордон з Німеччиною.

А за кількістю аграрних журналістів, що працювали на виставці, Україна увійшла в трійку лідерів. Організатори виставки були шоковані числом вітчизняних аграрних видань: їх виявилось більше, ніж в середньому по країнам Європи.

З Agritechnica чергується по роках інша виставка, яку також організовує DLG, — EuroTier. Її профіль — тваринництво, і вона так само репрезентативна, як і Agritechnica: 2600 учасників з 58 країн, понад 160 тис. відвідувачів.

У рамках EuroTier проходить виставка всередині виставки — Energy Decentral, присвячена інноваційному децентралізованому енергопостачанню. Тут обговорюються питання біомаси, отримання біопалива з поновлюваних джерел тощо.

У нас є також популярний формат «Міжнародні дні поля DLG», на яких ми надаємо виставкові місця у вигляді мініатюрних демо-ділянок, а також демонстрації техніки в роботі. В Україні ми вперше провели Дні у 2017-му і плануємо повторити в червні 2018-го, очікуємо багато гостей з-за кордону.

Статистика «Днів поля» не така вражаюча, як німецька, але все ж результат ми вважаємо непоганим для регіональної події: на 30 га зібрались понад 100 компаній і 3500 відвідувачів за три дні.

Ще один великий напрямок роботи DLG — експертний центр з питань сільського господарства, що включає як постійно працюючих вчених і технічний персонал, так і мережу експертів, які періодично збираються для вирішення різних проблем.

Виробники агро також об’єднуються у нас за напрямами своєї спеціалізації у так звані міжнародні клуби. Хоча вони закриті, але відкрию невелику таємницю: у один з них входить, наприклад, найбільший український виробник м’яса птиці.

Знання потрібно не тільки накопичувати, але й передавати, тому у DLG є навчальні програми та стажування, у тому числі виїзні, німецькою та англійською мовами, для неофітів галузі і практикуючих фермерів.

Ми проводимо тести на органолептичні якості продуктів харчування. Відмітка про те, що такий тест пройдено, в Німеччині та інших країнах ЄС є додатковим знаком якості на упаковці, крім обов’язкової сертифікації органічних продуктів.

Мережа експертів DLG — не випадкові люди. Якраз вони і створюють ті концепції і змісти для найбільших виставок, організацією яких займається асоціація.

Вони ж сформулювали основні проблеми, які належить подолати сільському господарству до 2030 року:

– Освіта та підготовка фермерів.

– Вирішення проблеми надлишків хімічних речовин, скорочення їх різноманітності. Зміни клімату.

– Стимулювання інновацій, свобода досліджень і управління ризиками.

– Економічна ефективність тваринницького виробництва.

– Організація виробництва в рослинництві з точки зору збереження навколишнього середовища.

– Ефективне використання революційного потенціалу діджитализації.

– Взаємовідносини суспільства і сільського господарства. Розвиток аграрної політики, зокрема, аграрного субсидування. Це не може не сподобатися нашим аграріям.

– Організація міжнародної сільськогосподарської торгівлі: підтримка країн, що розвиваються, де в наші дні ще зберігається дефіцит продуктів харчування.

– Створення доданої вартості в харчовій промисловості.

– Розвиток і зміцнення сільських місцевостей.

Ці 10 пунктів, звичайно, більше орієнтовані на фермерів Євросоюзу та аграріїв, які працюють на ринку ЄС. Але враховуючи, що ми живемо в глобалізованому світі, потрібно знати загальні і відмінні риси різних країн, які можуть бути корисними для всіх.

Юлія Бондаренко, генеральний директор DLG Ukraine

Використані тези Smart Agro Forum

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.