Європейський союз розширить заборону на пестициди, які можуть завдавати шкоди бджолам. Це, в свою чергу, може поставити під загрозу виробництво деяких сільгоспкультур і спричинити тиск на виробників інсектицидів, таких як Bayer AG і Syngenta AG, повідомляє Bloomberg.

Шістнадцять урядів європейських країн в п’ятницю в Брюсселі проголосували за заборону використання неонікотиноїдів всюди, крім теплиць. Це обмеження буде прийняте Європейською комісією в найближчі тижні, і вступить в силу до кінця року.

Галузеві асоціації стверджують, що заборона може скоротити виробництво таких культур як пшениця і цукровий буряк. Згідно з інформацією Міжнародної конфедерації європейських виробників буряка (CIBE) заборона на використання неонікотиноїдів може привести до зниження врожайності цукрових буряків у ЄС на 10-49%.

Неонікотиноїди, які використовуються в якості захисту насіння рослин від шкідників, в 2013 році були заборонені в ЄС для використання на ріпаку, соняшнику і кукурудзі після того, як деякі дослідження встановили їх зв’язок із загибеллю бджіл.

За словами Мирослава Марчіняка, аналітика ринку зерна в Варшаві, деякі фермери сьогодні скорочують посіви ріпаку через зниження врожаїв і підвищення витрат на захист рослин. Він вважає, що те ж саме може статися і з зерновими.

«Кожне обмеження на активні речовини обмежує діапазон доступних інструментів для захисту сільськогосподарських культур. Витрати виробництва зростають, і якщо альтернатив немає, це вплине на прибутковість», – сказав він.

Крім того, більш широка заборона може вплинути на продаж неонікотиноїдів компаніями Bayer і Syngenta, які минулого року судилися з ЄС з приводу заборон на свої продукти. Рішення суду по цій справі має бути прийнято у наступному місяці.