В кінці травня вступає в силу ембарго Єврокомісії для 25 бразильських птахофабрик. Компанії не зможуть оскаржити рішення Комісії, яке є «одностороннім». Про це з посиланням на прес-секретаря ЄК повідомляє PortalSpozywczy.pl

Бразильська курятина потрапила в «немилість» через порушення в офіційній системі контролю безпеки харчових продуктів. З’ясувалося, що Бразилія фальсифікувала експортні сертифікати, і проігнорувала ветеринарні рекомендації Союзу після скандалу 2017 року.

Щоб розблокувати доступ до ринку ЄС, компаніям не тільки потрібно буде довести, що вони відповідають стандартам ЄС, але також представити заяви про відповідність своїх стандартів до єврорівня. 

А тому Європейський союз в терміновому порядку шукає постачальників домашньої птиці, в першу чергу, курячого філе. 

Як зазначив Адам Куровскі, екексперт з польської SuperDrob SA, варіантів не так багато. До 25% курячого філе на ринок ЄС надходить з країн за межами Союзу — Бразилії, Таїланду, Чилі і, останнім часом, України.

Тільки в межах двох основних квот Бразилія поставила солоне и натуральне філе в 2017 р. в обсязі близько 200 тис. т. А поставки бразильських курячих тушок оцінюються приблизно в 400 тис. т. Наступний за Бразилією Таїланд дав протягом року близько 265 тис. т, Україна, третя за обсягом, — 80 тис. т. 

Оскільки птахофабрики, що потрапили під заборону, становлять приблизно 35% експортного потенціалу Бразилії, на ринку неминуче утвориться розрив. В тому числі, його може заповнити Україна.