Ми займаємося виробництвом твердомірів або пенертометрів з GPS — вимірювачів щільності ґрунтів, а також систем метеомоніторингу для обприскувачів і модульних метеостанцій. Останні два продукти ми виготовляємо під замовлення, а пенетрометри вже в серійному виробництві.

Серед наших клієнтів — компанії Кернел, Укрпромінвест, Cygnet, Вілія та інші, в тому числі закордонні. Наші пенетрометри вже добралися навіть до Австралії. До речі, у всіх австралійських фермерів є карти врожайності, на відміну від наших.

Тобто австралійці не хаотично бігають по полях, виділяючи зони врожайності, а можуть спокійно приділяти більше уваги тим зонам, де врожаю зібрано менше. Тому вони можуть покривати своїм контролем великі площі.

Родд Кінг обробляє понад 13,500 акрів на фермі River Plains в Эсперансі (Австралія), використовуючи український твердомір

Представник української діаспори, яка там досить велика, допомагає місцевим фермерам освоїти наше обладнання. І це хороший приклад, коли ми відправляємо техніку для точного землеробства за кордон, а не навпаки, як це відбувається зазвичай.

В Австралії велика проблема — переущільнені грунти. Ми не змогли заглибитися там нижче 45 см. Ймовірно, це в тому числі наслідок використання дуже важкої австралійської техніки.

На полях у них часто немає мобільного зв’язку, але дуже висока точність позиціонування техніки через радіозв’язок. І для нас було відкриттям, що там майже не чули про твердоміри.

У Німеччині є невеликі господарства, які роблять аналіз з трьохгектарною сіткою, записуючи GPS-координати за буквою Z. На українському ринку я таке рідко зустрічав. Вони використовують австрійські твердоміри.

У нас є конкуренти у Фінляндії, Японії та США. Приміром, поляки використовують японський пенетрометр за $ 4 тис.

Для нас стала відкриттям і Канада. Вважається, що це розвинена з точки зору технологій держава. Але я познайомився з місцевим жителем — вихідцем з України, який працює там у відділенні New Holland. Він розповів, що канадці часто рівняються на Україну, де вже щосили використовують безпілотники, а в канадській глибинці ще досі рівняються на дідівські технології.

Тому нам є що показати колегам на інших кінцях земної кулі. Але українцям теж треба брати їх досвід — наприклад, тотальне поширення карт врожайності. Якісь напрямки розвинені більше у них, якісь — у нас.

Сергій Скок, директор Skok Agro

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...