Прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно виконуючої обов’язки директора державного дослідного підприємства, що знаходиться в Сумській області.

Як повідомляють в установі, мова йде про підприємство, що займається репродукцією насіння та саджанців й використовує землі за межами населеного пункту на території Роменського району площею 2638 га. При цьому будь-яких документів на право власності, користування чи оренди земельної ділянки підприємство не має.

Правоохоронці підрахували, що внаслідок самовільного заняття земель керівник підприємства завдала державі збитків на 3,4 млн грн.

Окрім того, обвинувачена, діючи за попередньою змовою з директором приватної агрофірми, внесла до акту здачі-приймання сільськогосподарських послуг неправдиві відомості про нібито повторне підживлення соняшнику. У подальшому за її вказівкою із зазначеною агрофірмою розрахувались насінням соняшнику вартістю майже 470 тис грн.

Цій же агрофірмі вона продала врожай кукурудзи за ціною, нижчою від прямих витрат. А це вже розтрати держмайна на 373 тис. грн.

Окрім виконуючої обов’язки директора держпідприємства судитимуть також директора агрофірми, який «сприяв вчиненню злочинів».

Першій загрожує позбавлення волі на термін від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Керівник агрофірми може бути позбавлений волі на термін від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, Також йому загрожує штраф до 17 тис. грн.