Вкладені в створення елеватора кошти окупляться з урахуванням дисконту менш ніж за 6 років (70,7 місяців). Про це свідчать розрахунки аналітиків Pro-Consulting.

Фахівці виходили з того, що підприємство буде надавати послуги з сушки, очищення, зберігання і відвантаження кукурудзи, пшениці, сої, ріпаку та соняшнику.

Для будівництва комплексу буде потрібна ділянка площею два гектари. ЇЇ краще вибирати в районі з розвиненою транспортною інфраструктурою і відсутністю конкурентів.

Основні витрати підуть на будівельні роботи (14,2% від загального обсягу інвестицій); покупку, монтаж і налагодження обладнання (21,9%); поповнення оборотних коштів на початковий період діяльності (15,8%).

Передбачається, що послугами нового комплексу зможуть користуватися як великі агровиробники, що не мають достатньо своїх площ зберігання, так і порівняно невеликі господарства, які бажають найкращим чином зберегти врожай.

За різними оцінками, через недосконалість інфраструктури українські аграрії щорічно втрачають від 15% до 30% зібраного врожаю. В Pro-Consulting зазначають, що будівництво нових складських площ для зерна йде недостатніми темпами, приблизно по 1,5 млн тонн на рік.

В той же час, за міжнародними нормами, сумарна потужність елеваторів повинна бути в 1,2 рази більше середньорічного врожаю. Таким чином, потреба в нових площах зберігання залишається дуже великою, особливо з урахуванням планів уряду довести в недалекій перспективі валовий збір зернових і зернобобових до 100 млн тонн.