Найдешевші сигарети в Україні можуть вирости в ціні. Про це випливає з законопроекту, зареєстрованого у Верховній Раді, пише «НВ Бізнес».

Згідно з документом, Міністерство фінансів пропонує ввести додатковий коефіцієнт на недорогі тютюнові вироби. Тобто сигарети, які коштують менше 25 гривень за пачку, подорожчають у 1,5 рази.

Планується, що ціна буде рости поступово протягом 7 років.

За словами Олексія Дорошенка, голови Асоціації постачальників торговельних мереж, така норма прописана в угоді про асоціацію України та ЄС. За його очікуваннями, у 2025 році середня ціна за пачку сигарет сягатиме 100 гривень. З цієї суми 60 гривень складе акцизний збір.

Як вважає Андрій Скіпальський, керівник Українського центру з контролю над тютюном, підвищення цін на дешеві сигарети вигідно чотирьом тютюновим корпораціям, які контролюють майже 95% українського ринку. Це дозволить витіснити малі фабрики, продукція яких серед торговельних мереж почала набирати популярність.

«У квітні одна тютюнова фабрика задекларувала сигарети за ціною 17 і 18 грн. Всі тютюнові гіганти вже задекларували ціни вищі 25 грн. І для того, щоб інші фабрики не продавали за нижчою ціною, чотири гіганти через Мінфін таку норму лобіюють», — розповідає Скіпальський.

До слова, за останні дев’ять років вартість пачки сигарет в Україні зросла у 20 разів.

Загальний обсяг ринку в 2017 знизився на 8,2% порівняно з 2016 роком — до 67,1 млрд штук, в основному через підвищення цін і поширення незаконної торгівлі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.