Найбільше від засилля рейдерства в Україні страждають аграрії Вінницької, Дніпропетровської та Київської областей. Саме там за останні роки було зафіксоване зростання незаконних захоплень врожаїв, техніки та земель сільгоспвиробників. Про це в інтерв’ю Agravery розповів Сергій Баличев, директор охоронної компанії «Гайдамаки».

За його словами, найбільш поширені схеми рейдерских захоплень можна розділити на три основні типи.

Перше — це силове захоплення земельних ділянок та збір чужого врожаю, або ж здійснення власного посіву на чужих ділянках.

Іншим досить поширеним методом є захоплення врожаю через державних виконавців, коли на підставі підроблених документів з підприємства намагаються стягнути заборгованість через суд. І поки триває розгляд справи в суді, на урожай чи сільгосптехніку накладається арешт, вони передаються на зберігання рейдерам, які успішно їх реалізують на ринку.

Третя «схема» є найважчою. Мова йде про заволодіння податковим кредитом, або ж, простіше кажучи, правом на відшкодування ПДВ, адже в аграрному бізнесі сума податкового кредиту може коливатись в межах кількох сотень тисяч доларів. За допомогою підроблених договорів купівлі-продажу корпоративних прав рейдери змінюють власника підприємства, міняють електронні ключі для подання звітності та адміністрування ПДВ і вже за декілька годин переводять кошти на інші рахунки.

В цілому Баличев відмітив, що в Україні спостерігається збільшення кількості рейдерських захоплень.

«Лише торік кількість рейдерських захоплень сільськогосподарських підприємств зросла майже в 3 рази, і це офіційні дані. Кожного дня в Україні фіксували близько 20 скарг на рейдерські посягання, але невідомо, скільки ще випадків залишаються необлікованими», — додав він.

Аби вберегтися від можливих рейдерських захоплень, аграріям радять упорядкувати документообіг, заручатись підтримкою професійних юристів, організувати на господарстві надійну систему безпеки з використанням відеонагляду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...