В Україні завершується доопрацювання Національної стратегії по відновленню зрошення. Про це на прес-ланчі в Українській зерновій асоціації розповів Володимир Топчій, директор департаменту землеробства Мінагрополітики.

За його словами, документ був створений на основі дослідження Світового банку.

«Експерти дослідили, обстежили ситуацію зі зрошенням в Україні та сформували свої пропозиції. На їх базі ми вибудували Стратегію, — розповідає Топчій. — Зараз над документом завершає працювати робоча група. Далі візьмемось за його впровадження на рівні уряду».

Розкрити деталі стратегічного плану Топчій відмовився — він ще в роботі. Але позитивні новини в тому, що робота над відновленням зрошення є.

Для багатьох територій України в зв’язку зі змінами клімату тема зрошення стало життєвоважливою. Наприклад, без додаткового поливу таким областям як Херсонська, Миколаївська та Запорізька загрожує опустелення.

При цьому, якщо в 90-х роках в Україні перебувало під зрошенням приблизно 2 млн га землі, то зараз  — 470 тис. га.

«На відміну від інших держав у нас є певні запаси води для поливу, інфраструктура, якою можна користуватися чи відновити для користування», — додав Топчій.

Проте через нестачу зрошення Україна досі несе збитки. Втрати виручки в агросекторі від недостатнього поливу нині оцінюють в 1,5 млрд грн щорічно.