Незважаючи на затримку строків сівби і короткий її період, вряди-годи аграрії можуть порадіти оптимальній зволоженості ґрунту. У попередні роки це була одна з найбільших проблем. Завдяки цьому факту можна очікувати на хорошу врожайність. Про це на прес-ланчі в Українській зерновій асоціації розповів Андрій Купченко, аналітик ІА «АПК-Інформ».

«Наш прогноз по виробництву – 64,5 млн, а експортний потенціал – 42,6 млн т. Є деякі проблеми з північним областям, де спостерігається перезволоження, але, я думаю, з цим можна впоратися», – завив Купченко.

За його словами, від аграріїв надходять повідомлення про ризики розвитку хвороб, але з ЗЗР в цьому році проблем не повинно бути, так їх імпортовано більше ніж достатньо.

Щодо експорту зернових, то ключові покупці українського зерна залишаться незмінними, хоча Купченко рекомендує звернути увагу також на ринки Ізраїлю, Туреччини та менш передбачуваний, але не менш цікавий ринок Китаю.

«На противагу нашому збільшення виробництва, у основного нашого конкурента, Росії, спостерігається скорочення виробництва. Таким чином, можемо відновити свої позиції на ринках Єгипту і Саудівської Аравії», – говорить він.

Щодо цін на зернові аналітик звертає увагу на кілька моментів, які можуть на них вплинути. В першу чергу, це валютні ризики: як світові, так і внутрішні.

«Непередбачувана політика Трампа, торгова війна США з Китаєм, санкції США і Європи до Росії, – все це призведе до коливань курсу і, в першу чергу, зв’язки «долар – євро». Відповідно, це спровокує підвищеної волатильності цін. Тому робити прогнози щодо цін поки неможливо», – говорить він.

Що стосується внутрішніх ризиків, то, швидше за все, курс гривні буде стримуватися всіма можливими способами і ціни для аграріїв особливо не виростуть

При цьому експерти підрахували, що підвищення витрат на виробництво зернових в майбутньому сезоні складе 20–25%.