Найбільші зарплати в агросекторі пропонують керівникам, тваринникам, аналітикам і продавцям «хімії» та добрив. Про це свідчить дослідження, проведене сайтом rabota.ua по даним вакансій, розміщених в першому кварталі поточного року.

Salary Level 680x445

Наприклад, тваринникам майбутні роботодавці в середньому пропонують зарплатню майже в 17 000 грн, аналітикам та продавцям — понад 13 000 грн, агрономам — 12 000 грн та майже 11 500 грн — зоотехнікам.

Як зазначає Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради, за результатами опитувань, саме рівень зарплат є ключовою причиною, через яку співробітники українських агропідприємств звільняються, шукають себе в іншій професії, або за кордоном (близько 80%).

Тим не менше, констатує фахівець, українські аграрії і в своїй країні можуть розраховувати на фінансову стабільність.

Наприклад, на позиції зоотехніка, ветеринарного лікаря, менеджера молочно-товарної ферми з 5-річним досвідом роботи можна претендувати на зарплату в $1000 і вище, і це – вагомий аргумент, аби задуматися, чи є сенс їхати в Польщу, Данію або Чехію.

В цілому ж прогнози на українському ринку для агроспеціалістів найоптимістичніші: за оцінками експертів, попит на фахівців і управлінців в агросфері буде зростати.