Українська картопля за рік стала дешевшою на 30%. Такі висновки зробили в «Інфо-Шувар», аналізуючи дані щоденного моніторингу цін на гуртових ринках України.

Нині картопля врожаю 2017 року на гуртових майданчиках країни пропонується по 3,8-4,5 грн/кг, на великий гурт продавці погоджуються знизити ціну ще на 5-7%.

На львівському ринку «Шувар» картопля пропонується по 3,8-4,3 грн/кг. Майже на такому ж рівні встановили ціни на картоплю продавці ринку «Столичний» у м. Києві — 4-4,5 грн/кг.

Загалом за весь період зберігання українська картопля стала дорожчою лише на 5-7%, що фактично означає збитки для перекупників, які скуповували картоплю у вересні 2017 року з метою перепродажу навесні 2018-го.

«Більшість з них планували розпочати продаж зі сховищ саме у квітні, орієнтуючись на сценарій минулого сезону, тоді саме у квітні ціна на картоплю швидко почала зростати і до кінця квітня досягла 6 грн/кг, — розповідають в «Шуварі». — Але в цьому сезоні ціни тримались на стабільно низькому рівні, навіть попри чергове скорочення виробничих площ в комерційному секторі».

Як з’ясувалось, зменшення плантацій було повністю компенсоване більшою врожайністю. До того ж, населення на власних ділянках вирощувало майже стільки ж картоплі, скільки й у попередньому році.

Нагадаємо, Україна є четвертою в світі за розміром виробничих площ під картоплею. Але аж 98-мою за врожайністю «другого хліба». Все через те, що промисловий сегмент у вирощуванні картоплі складає всього декілька відсотків. Переважно овоч вирощується господарствами населення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.