Mxtnbf4jvcm6lr22nklv R695x430

Українські підприємці за перший квартал 2018 року експортували плодів та ягід на $57 млн, перевищивши аналогічний показник за перший квартал минулого року на 68%.

Головними продуктами в структурі вітчизняних поставок стали волоські горіхи ($42 млн), заморожені ягоди ($10 млн), а також яблука і груші ($5 млн), повідомляє Укрсадпром.

З перелічених груп продукції лише по заморожених ягодах зафіксоване зменшення кількісних та вартісних обсягів експорту. Обсяг вивезених з України волоських горіхів зріс з 7 до 13 тис. тонн, а яблук і груш — з 6 до 14 тис. тонн.

Найбільшим попитом вітчизняна продукція садівництва, як зазначають аналітики, традиційно користується в країнах Європейського союзу. На їх частку доводиться близько 60% доходів українських експортерів.

Основні закупівлі плодів і ягід в нинішньому році в Україні здійснили Франція (на $6,9 млн), Туреччина ($6,5 млн), Польща ($4,0 млн), Білорусь ($3,7 млн), Греція ($3,5 млн), Німеччина ($2,8 млн) та Нідерланди ($2,7 млн).

Водночас імпорт плодово-ягідної продукції в Україну за вказаний період становив $143 млн. Переважно він формується за рахунок екзотичних фруктів (цитрусових, бананів тощо). Якщо враховувати лише традиційні для України плоди і ягоди, то загальне позитивне сальдо зовнішньої торгівлі для нас дорівнює $40 млн, підрахували в Укрсадпромі. 

Нагадаємо, за результатами 2017 року горіхи також займали головні позиції серед експорту плодово-ягідної продукції. На експорті горіхів Україна заробляла більше, ніж усіх фруктів разом узятих.