Кошти, вкладені у вирощування суниці, повернуться до інвестора менш ніж за чотири роки (44 місяці), а за шість років реалізації проекту рентабельність інвестицій складе 146%. Про це свідчать розрахунки аналітичної компанії Pro-Consulting.

Аналітики виходили з того, що ягоди вирощуватимуться в теплиці площею 1 гектар методом гідропоніки. Цей метод мало залежить від зовнішніх умов і навіть не передбачає використання грунту, тому господарство можна розміщувати в будь-якому регіоні України.

Загальна територія підприємства складе 1,8 га. Додаткова площа потрібна для розміщення адміністративно-побутових і складських приміщень.

Для отримання максимального і якісного врожаю круглий рік тепличний комплекс буде оснащений всім необхідним обладнанням. Воно тонко настроюється під вирощувану культуру. Зокрема, підбираються оптимальна ширина і глибина лотків, розмір горщиків, обсяг ємностей накопичувачів, склад живильного розчину, швидкість його циркуляції, додаткове зволоження та інше.

Така організація виробництва дозволить досягти рентабельності продажів в 44,3%, тобто кожен долар доходу буде приносити більше 44 центів чистого прибутку, рахують в Pro-Consulting.

Аналітики акцентують, що суниця лишається найпопулярнішою ягодою в Україні. Найбільша місткість ринку була зафіксована в 2013 році і склала 71,63 тис. тонн. У наступні роки споживання полуниці зменшувалася, але в 2017 році попит на ягоду знову почав рости. За підсумками перших трьох кварталів минулого року це зростання склало 11,3% в порівнянні з аналогічним періодом 2016- го.

Нагадаємо, нещодавно на українських ринках почали продавати перший врожай суниці. Ціни на ягоду сягають 300 грн/кг.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...