Групою народних депутатів 17 квітня на розгляд Верховної ради України подано законопроект №8275, згідно з яким до переліку сільськогосподарської техніки та обладнання пропонується додати безпілотні літальні апарати (БПЛА). Для цього пропонується внести зміни до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу».

Такі зміни нададуть законні підстави вітчизняним виробникам БПЛА та устаткування для точного землеробства здійснювати свою діяльність через державні програми підтримки аграрної галузі.

На сьогоднішній день, за словами Олега Нестерова, координатора комітету техніки Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), придбати безпілотник вартістю $2-3 тис. може собі дозволити не кожен фермер. Якщо ж 25% вартості БПЛА можна буде компенсувати за державною програмою часткової компенсації вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва, то це надасть ширший доступ українським аграріям до інноваційних технологій.

Виробники БПЛА, у свою чергу, через підвищення попиту на свою продукцію, отримають мотивацію розвиватися, вважає Нестеров.

За словами Леоніда Козаченка, народного депутата та президента Української аграрної конфедерації, оскільки законопроект не потребує широкого обговорення, його мають поставити на розгляд парламенту позачергово, і розглянути на засіданні аграрного комітету Верховної Ради у травні.

Застосування дронів у аграрному виробництві – напрям, що активно розвивається. Доступ до інноваційних технологій дозволить аграріям покращити діагностику, здійснювати точне внесення добрив, ЗЗР, полив та надасть багато інших можливостей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.