На гектарі конопель реально отримувати до $1000 доходу. Собівартість вирощування культури становить 250-350 $/га, в залежності від інтенсивності вкладень та вартості орендованої землі. Тобто прибуток фермера складе $650-750.

Про це свідчить досвід американця Ендрю Кинсела, який практикує на Житомирщині бізнес по вирощуванню технічної коноплі, пише agroportal.

«Конопля навряд чи зацікавить великі агрохолдинги, а ось для малих і середніх господарств дуже навіть вигідна», — вважає він.

Для організації такого бізнесу необхідно виконати елементарні правила по реєстрації та ліцензування, забезпечити склади (самому Кинселу ремонт складу обійшовся в свій час в $200), правильно налаштувати техніку для збирання врожаю, чітко дотримуватися технологічної карти.

Зараз господарство фермера має досвідчених агрономів, які володіють навичками вирощування культури. «Бувало, їм доводилося і ночувати в полі. Я теж ночував, щоб бути в курсі всіх нюансів», — ділиться він.

Кинсел також зазначає: в Україні вже є достатня кількість підприємств, які займаються переробкою різних частин технічної коноплі і виготовляють борошно, волокно, масло, брикети, тканини, взуття і т. д. Більше 90% цієї продукції збувається на експорт.

До слова, переробка конопель — теж досить вигідний бізнес. За розрахунками Інституту луб’яних культур, рентабельність виробництва конопляної олії становить 127%.