Через високий рівень контрафакту на алкогольному ринку України легальні виробники матимуть проблеми в експорті до Європейського союзу. Такої думки Ольга Івушкіна, глава ради директорів компанії-виробника алкогольної продукції Beverage Trading Company.

На її погляд, заява Європейської комісії щодо контрафактних потоків алкоголю з України — з одного боку «дуже тривожний дзвінок», але з іншого— очікувана реакція на ситуацію, що склалася.

«Легальне виробництво спиртних напоїв падає. За підсумками 2017 року ми констатували скорочення обсягів офіційної горілки мінімум на 20%. Якщо подивитися на проміжок часу в три роки, то обсяги виробництва горілки впали в півтора рази, — цитує Івушкіну УНН. — На цьому тлі у нас дорожчає спирт і останні шість років ростуть акцизи на алкогольну продукцію, які, в свою чергу, вже не дають ніякого позитивного фіскального ефекту».

Як результат, ринок просто пішов в тінь. Зупинити цей процес комплексними урядовими рішеннями ніхто не спробував, вважає представниця бізнесу.

Сьогодні тіньовий алкоринок України — рекордсмен Європи. Він більший, ніж легальний сектор і сягає, за різними оцінками, від 55% до 75%.

«Реакцію ЄС і наміри ЄК самостійно боротися з контрафактною продукцією з України я вважаю, з одного боку, логічною. З іншого боку, це дуже «тривожний дзвінок» і для нашого ринку, і для українського уряду в цілому», — говорить Івушкіна.

За її словами, якщо зі сторони влади не буде своєчасної реакції, то компанії, що працюють в легальному полі, в подальшому можуть зіткнутися з великими труднощами при експорті продукції. «Мені не хочеться навіть думати про можливе закриття європейських ринків для українського алкоголю … Але щоб цього не допустити, необхідно діяти», — додала вона.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.