Фермерське господарство «Гадз», яке одним з перших почало експортувати десертні яблука на свіжий ринок Європи, недавно взялося й за саджанці, повідомляє «Пропозиція».

Першу партію саджанців фруктових дерев в кінці минулого року відправили до Нідерландів. За словами Тараса Мельника, керівника напрямку садівництва ФГ «Гадз», це вивело їх на новий рівень співпраці з європейським партнером. Раніше у нього закуповували готові саджанці, а тепер – живці та підщепу, які прищеплюють, рік-два вирощують в полі і відправляють до Нідерландів готові до висадки дерева.

Така співпраця розповсюджується не лише на яблуні, господарство також вирощує для іноземних партнерів груші, черешні, абрикоси та сливи.

Стосовно найпопулярніших сортів, Мельник зазначає, що в Європі віддають перевагу зеленим яблукам, оскільки червоні, через кліматичні умови, не набирають кольору. Користуються попитом, зокрема, Голден, Гала, Айдаред і Симиренка. Проте все не так однозначно, адже на багатьох саджанцях прищеплюється 2-3 сорти одночасно.

«Влітку защеплюємо по 2–3 бруньки на підщепу з кожного боку, і на наступний рік отримуємо дерево з 2–3 пагонами, і всі ці пагони — різних сортів», — говорить Мельник.

Саме такі саджанці є популярними серед клієнтів європейського партнера господарства, який реалізує їх роздрібним покупцям у більше ніж 100 країн світу через власну онлайн-платформу.

«Наприклад, один пагін на яблуні — сорту Голден Делішес, інший — Симиренка, і такий варіант досить популярний в Європі в хобі-сегменті», — переконує Мельник. Так само з черешнями: один пагін – білоплідного сорту, інший – червоноплідного

Загалом же у господарстві вирощуються різноманітні саджанці: однорічні некроновані та кроновані, дворічні з кроною, а також кніпбаум (з дворічною кореневою системою і однорічною кроною).

«Саджанці, які ми зараз садимо машиною, вже продані. Залишилось їх виростити», – говорить Володимир Бурсак, агроном господарства.

За некроновані саджанці яблуні європейські покупці платять €2–3, за кроновані та кніпбаум – €3–4, абрикоси, черешні – €4.

На внутрішньому ринку (ФГ «Гадз» постачає саджанці у всі куточки України, – ред.) саджанці коштують дешевше – $2-3 за штуку. Як зазначають у господарстві, завдяки програмі бюджетної компенсації попит з боку вітчизняних покупців суттєво зростає.

Сад господарства закладався 6 років тому і на сьогоднішній день має площу близько 600 га. ФГ «Гадз» очікує, що цього року стане найбільшим виробником яблук в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.