У Губинському лісництві на Волині висадили промислову плантацію фундука. Площа насаджень складає 2 гектари.

Як повідомляють у Волинському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, молоді саджанці розмістили за схемою 4,5х3 метри. Для профілактики від личинок хруща кореневу систему було оброблено інсектицидом.

Очікується, що плантація почне плодоносити через 3-5 років. В середньому з одного куща лісівники отримають 5-7 кг горіхів.

Плантація була висаджена у рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках».

Зазначимо, що фундукова плантація на Волині — не перша такого роду. Першу промислову плантацію висадили торік у Рівненській області.

Фундук розводять як культурну рослину в багатьох країнах світу. В Україні ця справа лише набуває популярності. І не дивно — вирощування горіхів нині є дуже прибутковим бізнесом.

Наприклад, мішаний горіховий сад (волоський горіх та фундук) окупається за 7 років. В такому випадку фундук розглядається як допоміжна культура, необхідна для запилення. 

За оцінками фахівців, аби отримати прибуток з фундукового саду потрібно 2 роки від старту плодоношення.

В Україні на фундук існує неабиякий попит. Останніми роками імпорт цього горіху зростає. Щорічно за кордоном купують більш як півтори тисячі тонн фундуку — переважно турецького чи грузинського походження.

Світовий ринок фундука оцінюється в $7,2 млрд, а до 2026 року складе всі $12,7 млрд. Тобто щорічний приріст ринку становить понад 5%.