В Україні торік було зафіксовано 748 рейдерських атак на бізнес і лише менше 10% справ було вирішено на користь законних власників. Такі дані навів Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації (УАК).

За його словами, силові структури фактично лишаються непідконтрольними виконавчій владі. Хоча в Україні і прийнято закон «Маски шоу стоп».

Також існує проблема недотримання професійної етики серед юристів. У майже 30% випадків рейдери перекуповують адвокатів постраждалої сторони і приховано «працюють на два фронти», передає УАК.

Фактично, за словами Козаченка, незаконна реєстрація майнових прав не тягне за собою якоїсь відповідальності. Лише 11 уповноважених державою реєстраторів були позбавлені ліцензії,  при тому, що своїми незаконними діями вони завдали величезних і моральних, і фінансових збитків відомим аграрним компаніям.

І це замість того, щоб згідно  діючого  законодавства понести більш серйозні покарання, а можливо комусь потрібно було отримати навіть 8 років позбавлення волі.

Разом з тим, на думку фахівців, кінець рейдерству в агросфері покладуть не суди, а відкриття ринку землі. Об’єктом рейдерської атаки завжди виступає слабка ланка — тому потрібно просто перестати бути нею.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.