Вчені з Каліфорнійського університету на прохання місцевих виноробів розробляють роботів, які зможуть автоматично поливати виноградники в необхідний час, пише «Хайтек».

Система для поливу виноградників «Robot-Assisted Precision Irrigation Delivery» (RAPID) складається з іригаційної системи та безпілотників, які будуть стежити за рівнем поливу і погодою над плантаціями.

Також в роботизовану систему входить пристрій, який на базі даних про погоду та плантації зможе самостійно повертати в потрібну сторону розбризкувачі води, а також перекривати воду в разі необхідності.

Перший прототип іригаційної системи для сільського господарства, яка може працювати практично без втручання людини, з’явиться в 2019 році. На ринку пристрій може з’явитися вже влітку 2020 року.

Сучасні технології давно використовуються для виготовлення вина. Південноавстралійська компанія Ailytic розробила систему на базі штучного інтелекту, що значно покращує якість вин, оптимізуючи складові, необхідні для їх дозрівання.

А винний стартап Ava, який спеціалізується на створенні штучного вина методом молекулярного копіювання, ще в 2016 році зміг отримати продукт, практично відрізнити від оригіналу. Для створення практично неотличимого від цього штучного вина компанії необхідно всього кілька молекул з пляшки з вином.

Зараз на тестуваннях молекулярного вина всього 5-10% можуть відрізнити його від справжнього.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.