За будівництво тваринницького комплексу можна буде отримати максимум 150 млн грн компенсації. Про це повідомив Максим Мартинюк, в. о. міністра з питань аграрної політики та продовольства.

В цілому ж на будівництво і реконструкцію комплексів для тварин в 2018 році передбачено 2,5 млрд грн.

«Передбачається дві форми компенсації: або 30% від вартості об’єкта, якщо будівництво здійснюється за власні кошти підприємства, або 25%, якщо будівництво здійснюється за рахунок залучених кредитних ресурсів. І ці 25% дають нам можливість забезпечити вартість кредитних ресурсів за ефективною ставкою в районі 3% річних, що десь на рівні європейських норм», — цитує Мартинюка УНН.

В постанові про порядок використання коштів є обмеження: 500 млн грн — вартість одного проекту. «Відповідно, 30% від 500 млн грн — це приблизно 150 млн грн. Таку суму підприємство може отримати за один реалізований проект», — пояснив Мартинюк.

Нагадаємо, в 2018 році механізм розподілу дотацій був змінений. Торік дотували пропорційно обсягів виробництва. Тому склалася ситуація, коли половину державних дотацій отримала одна компанія — «Миронівський хлібопродукт» бізнесмена Юрія Косюка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.