Потреби вітчизняних аграріїв в азотних добривах для поточної посівної цілком покритий. Ще до введення додаткових антидемпінгових мит було завезено багато товару, включаючи суміші NPK із високим вмістом азоту, що наразі призводить навіть до надлишку товару на ринку, повідомляє «Держзовнішінформ».

Проте у довгостроковій перспективі без імпорту Україна не обійтися.

«У 2017 році сукупний обсяг виробництва селітри в Україні, який становив 1065 тис. тонн, зміг задовольнити внутрішній попит аграріїв лише наполовину», – розповідає Марина Григораш, начальник відділу досліджень ринків хімічної промисловості та фармацевтичної сировини «Держзовнішінформу».

Щоб скоротити ввезення продукції з Російської Федерації, потрібно диверсифікувати поставки добрив шляхом скасування діючих мит на імпорт з інших країн, говорить фахівець.

За її словами, українська влада вже зробила певні кроки у цьому напрямку у вигляді подання пропозицій щодо встановлення нульових ставок імпорту для усіх країн постачання, окрім РФ. «Але спочатку варто запровадити дану норму на законодавчому рівні і вже потім лібералізувати ринок, поступово переходячи на альтернативний імпорт. Крім того, потрібно вирішити питання з логістикою, зокрема при поставках товару з Європи», – зазначає Григораш.

Нагадаємо, у 2017 році в Україну було імпортовано 338,8 тис. тонн аміачної селітри. З них із РФ – лише 12,9 тис. тонн, що складає 4% від загального обсягу. Проте обсяги ввезення з Росії добрив, альтернативних до аміачної селітри, збільшились у 2017 році майже в три рази порівняно з 2016-м.

Розрахунковий обсяг імпорту замінників у 2017 році становив близько 400-500 тис. тонн, що у сукупному обсязі поставок із РФ лишило її лідером при імпорті в Україну добрив, що містять 33-34% азоту.