Вітчизняні аграрії продовжують нарощувати площі під соняшником. Якщо ще кілька років тому 5 млн га вважалися «стелею», то тепер показник у 7 млн га і більше – цілком реальна перспектива на найближчі роки. Таку думку висловила Юлія Гарковенко, керівник прогнозно-аналітичного відділу «УкрАгроКонсалт».

«Україні нікуди не дітися від соняшнику, навіть площі в 7 млн га – це не межа. Межу назвати важко. Фермери змушені сіяти все більше і більше соняшнику, — цитує Гаркавенко «Інфоіндустрія». — Це рентабельна культура, а сільгоспвиробник, який хоче вижити на аграрному ринку, повинен обирати маржинальні культури».

За підсумками 2017 року рентабельність соняшнику становила не менше 60%. Але не тільки маржинальність, а й зростання переробки, і кліматичні зміни сприяють подальшому розширенню площ під культурою.

«Враховуючи, що переробні потужності зростають і становлять вже понад 20 млн тонн, — це ще один фактор на користь того, що площі під соняшником зростатимуть, так як є внутрішній попит на сировину», — говорить експерт.

Клімат змінився, це дало можливість розширити посівні площі соняшнику в бік заходу і сіяти там, де раніше це було неможливим. Технології вже дозволяють не раз в сім років використовувати соняшник у сівозміні, а раз в три.

За словами Гарковенко, офіційні цифри посівів соняшнику відстають від реалій в середньому на 1,5 млн га.

Згідно з прогнозами, у 2018 році площі під соняшником можуть досягти 6,6 млн га. Особливо, якщо аграрії не встигнуть посіяти в термін ячмінь і кукурудзу. А це цілком можливо з урахуванням поточних погодних умов.