Минулого тижня вартість українського ячменю в глибоководних портах України на умовах постачання FOB зросла до 208-218 $/мт, що на 27% перевищує рівень цін на аналогічну дату минулого року.

Така вартість на вітчизняну зернову культуру стала рекордною з кінця 2014 року, повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

Як зазначають в УКАБ, напружений світовий баланс ще на початку маркетингового року підтримував зростання вартості ячменю — світове виробництво скоротилося у 2017/2018 МР до 142,4 млн тонн, що на 3,5 млн тонн менше показника минулого року. 

Ключовим фактором впевненого зростання цін на ячмінь за останні кілька місяців став нестабільний попит зі сторони Саудівської Аравії, яка є ключовим імпортером даної зернової у світі. За 2017 рік Україна відвантажила у цю країну 2,07 млн тонн ячменю, що склало 57% від загального обсягу експорту.

Цьогоріч попит з Саудівської Аравії не має стійкого характеру — тендери на закупівлю проводяться нечасто, проте обсяги є досить значними. На останньому тендері Зернова організація Саудівської Аравії (SAGO) оголосила про закупівлю 1 млн тонн ячменю, на попередньому було закуплено 0,96 млн тонн, додають в асоціації.

Нагадаємо, нещодавно в Україні стартувала посівна ранніх ярових культур. Але через тривалу холодну погоду аграрії розпочали роботу з запізненням. Зокрема, станом на 10 квітня засіяно 241 тис. га ячменю, тоді як на аналогічну дату торік було посіяно понад 1,4 млн га.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.