Австралійська компанія «Агроніко» навчилася вирощувати картоплю на гідропоніці. Дослідження стартували ще в 1997 році, і зараз цей напрямок став для них успішним бізнесом, пише «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

«Агроніко» розташована на о. Тасманія (Австралія). Там компанія розмножує 150 різних сортів картоплі і збирає врожай двічі-тричі на тиждень.

За словами керівника «Агроніко» Роберта Грехема, вони є єдиними виробниками картоплі в гідропоніці.

Міні-бульби картоплі, вирощені на гідропоніці, є на 100% безвірусними. А завдяки гідропоніці виробники міні-бульб бачать, як вони розвиваються та ростуть.

Компанія виробляє також посадковий матеріал картоплі, вирощений в полі. Його отримують розмноженням безвірусної картоплі, отриманої в лабораторії. В полі картоплю розмножують до трьох генерацій, а потім G3 продають картоплярам.

Такий посадковий матеріал використовують найбільші виробники картоплі в Австралії.

В даний час «Агроніко» закінчує будівництво сховища-холодильника ємністю 8 тис. тонн. Воно складається з 10 камер по 800 тонн кожна, оснащених системою вентиляції, що забезпечує високу схоронність і здоров’я бульб.

До слова, на о. Тасманія менше шкідників та інфекцій картоплі, ніж на Австралійському материку, тому в останні роки виробництво картоплі тут збільшується.

Низький ступінь інфікованості Тасманії допомагає просувати вирощену тут насіннєву картоплю і в самій Австралії, всього за 4 роки обсяг експорту збільшився з 3 до 10 тис. тонн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.