В Україні на цьому тижні з’явились перші невеличкі партії садової суниці. Збирати врожай почали фермери Херсонської області в теплицях, які опалюються, передає «Шувар».

Таких теплиць досить мало, причому холодний березень негативно вплинув на строки визрівання ягоди, тому пропозиція в господарствах поки обмежується 100-200 кг, а ціни становлять 270-300 грн/кг (8,5-9,4 €/кг).

Основний збір тепличної суниці в господарствах південного регіону розпочнеться в 20-х числах квітня, на початку травня до них приєднаються господарства Закарпаття.

При цьому аналітики акцентують, що кількість парників в Україні помітно збільшилась.

«Збільшення площ під літніми теплицями пояснюється бажанням фермерів по-перше, захиститись від погодних ризиків, по-друге, «піймати» преміальну ціну. Торік перша українська суниця на гуртових ринках з’явилась на початку травня, просили за неї 60-70 грн/кг (1,9-2,2 €/кг). А вже на початку літа ягода подешевшала в 2,5-3 рази», – коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи

За даними «Інфо-Шувар», в другій половині травня минулого року Україна вже почала експортувати суницю садову.

Загалом, в минулому сезоні експортовано понад 1800 тонн свіжої суниці загальною вартістю $1,9 млн. До Білорусі відправлено 80% цього обсягу. Також були спроби експортувати суницю до країн ЄС, зокрема, до Польщі було відправлено 55 тонн цієї ягоди на суму $75 тис.

Географія експорту замороженої суниці виглядає зовсім по-іншому – майже всі 2,9 тис. тонн загальною вартістю $4,7 млн було відправлено в країни ЄС.