Швейцарський трейдер Glencore International продовжив поступовий вихід із сільського господарства продажем у другому півріччі 2017 року останніх українських сільськогосподарських активів. Про це з посиланням на річний звіт компанії повідомляє «Інтерфакс-Україна».

І дійсно — Антимонопольний комітет України в 2017-2018 рр. видав низку дозволів на покупку в Glencore елеваторів, КХП, агропідприємств. У січні 2018 року АМКУ дозволив пов’язаній з ГК «Прометей» компанії GRV-Agro купити елеватор у Glencore. В кінці липня 2017 року АМКУ дозволив «Агроальянс Інтернешнл» купити два комбінати хлібопродуктів у Glencore.

На початку липня 2017 року компанії народного депутата Олександра Гереги та його дружини Галини отримали дозвіл придбати у Glencore 10 агропідприємств. В середині березня того ж року АМКУ дозволив «Кернелу» купить у Glencore десяток агропідприємств.

До слова, Glencore Plc є одним з найбільших в світі постачальників сировинних товарів. У 2017 році компанія відзвітувала про чотириразове підвищення прибутку, при цьому показник став рекордним за всю історію компанії: чистий прибуток збільшився до $5,78 млрд з $1,38 млрд роком раніше. Виручка виросла на 34% — до $205,48 млрд. Також Glencore скоротила борг майже на третину — до $10,67 млрд.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.