Компанія Sumitomo Forestry побудує в Токіо (Японія) дерев’яний хмарочос на 70 поверхів. Будівля висотою 350 метрів з’явиться в діловому районі Маруноуті у поки що далекому 2041 році. 

Це перший подібний проект в Японії, інформує BBC. До цього дерев’яні будівлі не перевищували 7 поверхів.

Щоб хмарочос був стійким до землетрусів, його конструкцію посилять сталевими опорами. Загальна площа приміщень складе 450 тис. кв. метрів. Там розташуються офіси, готелі, квартири. Вартість будівництва оцінюють в $5,5 млрд. Це приблизно вдвічі більше вартості звичайного хмарочоса такого ж розміру.

На будівлю піде 185 тис. куб. метрів деревини. Цього досить, щоб побудувати 8 тисяч стандартних будинків, які зазвичай замовляють у Sumitomo Forestry.

Для будівництва використовуватимуть сорти деревини, здатні витримувати відкритий вогонь протягом 3 годин. У плані будинку передбачені декоративні водоспади і вогнетривкі рослини, які розташують на зовнішніх стінах будівлі.

Перед тим, як приступити до реалізації проекту, компанія збирається побудувати зменшену копію хмарочосу висотою 70 метрів. Це приблизно відповідає 14 поверхам.

Зазначимо, що нині найвищим у світі дерев’яним хмарочосом є 53-метровий студентський гуртожиток у Ванкувері.