Білоруським виробникам молока доведеться шукати інші ринки збуту, крім Росії. Про це «РИА Новости» заявив міністр сільського господарства Олександр Ткачов.

«У нас серйозні наміри напоїти росіян вітчизняним молоком», — сказав він.

Міністр нагадав, що через Білорусію поставляється значна частина сухого молока, та й взагалі сусідня країна — найбільший експортер молочної продукції: у Росію її ввозять майже 120 білоруських підприємств. У 2017 році частка Білорусії в загальному обсязі поставок молочної продукції склала 86%, або 950 тис. тонн. І ця частка за останні три роки зросла.

«Ми плануємо в найближчі 5-7 років закрити це питання, але поки нормальному розвитку ринку заважає недобросовісна конкуренція з молочною продукцією, що містить рослинні жири, і сухим молоком», — зазначив глава Мінсільгоспу.

Ткачов звинувачує білоруських постачальників сухого знежиреного молока у відвертому демпінгу при поставках на російський ринок — тільки за два неповних місяці цього року вони двічі знижували експортні ціни.

Зазначимо, що обидві країни вже кілька років ведуть суперечки через поставок сільгосппродукції, в тому числі молока. В кінці лютого Россільгоспнагляд планував обмежити ввезення білоруської молочної продукції, говорячи про проблеми з якістю. Однак введення заборони відклали.

Білоруси вбачають у таких діях прихований інтерес з боку Росії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.