34% аграріїв по всій території України готові доплачувати за скорочення часу доставки запчастин для ремонту сільськогосподарської техніки. До такого висновку прийшли в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), аналізуючи опитування сільгоспвиробників, проведене в березні 2018-го.

Аналітики зазначають, що в середньому доставка деталей триває 58 годин з моменту замовлення.

За умови, що час доставки скоротиться вдвічі, аграрії готові плати на 20% більше при доставці деталей для комбайнів, на 18% — для обприскувачів і на 16-17% — для тракторів, сівалок та ґрунтообробної техніки.

«Під час «гарячих періодів» — в період посівної кампанії, обприскування, збирання врожаю — більше половини аграріїв готові переплачувати за скорочення часу доставки деталей для основних типів техніки», — констатує Петро Лахай, аналітик аграрних ринків УКАБ.

Як пояснює фахівець, в такі періоди втрати від простою техніки на ремонті є незрівняно більшими, ніж переплата за запчастини.

Нагадаємо, за минулий рік український ринок сільгосптехніки сягнув $1,6 млрд, що стало найвищим показником, починаючи з 2008 року та на чверть випередило показник 2016-го. До 90-95% вітчизняного ринку займає імпортна техніка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.