Нігерія може стати логістичним хабом, який дозволить українським виробникам потрапити на ринок Африканського континенту. Такої думки дотримується Наталія Микольська, заступник міністра економічного розвитку й торгівлі — торговельний представник України. 

За її словами, кроки по зближенню Україна вже робить. Мова йде про першу торговельну місію в африканські країни — Гану та Нігерію, яка стартувала днями.

«Нігерія — один з ринків, що перебуває у фокусі для нашого експорту», — цитують Микольську на сайті Мінекономрозвитку.

В цілому серед таких ринків – ЄС (28) та 20 інших країн світу. Але найбільш перспективні в Африці — Нігерія і Гана. В тому числі, завдяки високому темпу зростання кількості споживачів, пояснює заступник міністра.

«Економіка регіону показує стрімке зростання і, за прогнозами, до 2030 року Нігерія першою серед країн Африки увійде в топ-20 світових економік. Тому українським виробникам потрібно виходити туди вже сьогодні: проводити аналіз ринку, шукати контакти, розробляти логістичну та маркетингову стратегію. Це тривала робота, яку ми починаємо з цієї торгової місії», – додала керівник Офісу з просування експорту Мар’яна Каганяк.

Зазначимо, що за підсумками 2017 року Гана піднялася з 81 на 72 місце серед країн світу за обсягами українського експорту. Крім того, країна піднялася на одну позицію і посіла 7 місце за обсягами товарообігу серед країн Африканського регіону.

Нігерія посідає 14 місце за середнім розміром абсолютного зростання економіки, це 22 економіка світу за розміром ВВП.

Серед топ-30 українських агротоварів, які мають найбільший потенціал для експорту в Гану, — живі тварини й продукти тваринного походження, алкогольні та безалкогольні напої. У списку топ-товарів для експорту в Нігерію — кондитерські вироби.