Детективи Національного антикорупційного бюро уже два роки проводять досудове розслідування щодо можливого незаконного відшкодування ПДВ агрохолдингу «Авангард», щоналежить Олегу Бахматюку.

Як говориться у заяві компанії, мова йде про ПДВ, що сформувався після введення в експлуатацію у 2015 році двох птахокомплексів в Херсонській та Хмельницькій областях.

Птахокомплекси повного циклу виробництва є найбільшими в Євразіі: тільки зона підрощування має потужність 5 млн голів, а зона промислового виробництва — понад 11 млн голів. Загальна сума інвестицій в ці об’єкти склала $700 млн. Проте дії НАБУ дестабілізують роботу потужних об’єктів, говорять в «Авангарді».

Основним аргументом детективів є те що, птахокомплекси до початку 2016 року як виробники сільськогосподарської продукціі перебували на спеціальному режимі оподаткування ПДВ — по суті, як і інші агровиробники. Причому всі звинувачення були перевірені ще у 2016 та 2017 року у ході розслідувань Службою безпеки України та Генпрокуратурою. Як говорять у компанії, діям правоохоронців всіляко сприяли.

«Але всі дії НАБУ спрямовані на дестабілізацію та розбалансування діяльності підприємств: проведено велика кількість варварських обшуків з вилученням серверів та обладнання, що призводило до зупинки операційних процесів, було допитано всіх працівників холдингу у цій справі», — йдеться в повідомленні.

В агрохолдингу заявляють, що згідно з законом «маски-шоу стоп», керівництво Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) «повинне було не передавати провадження в інший правоохоронний орган щодо продовження розслідування, а прийняти рішення щодо закриття незаконного кримінального провадження на підставі п.10 ч.1 ст.284 ККУ».

Агрохолдинг неодноразово звертався до керівництва НАБУ та САП щодо «незаконних дій та ігнорування виконання закону детективами НАБУ» і зазначає, що лишає за собою законне право щодо мирних протестів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.