6fcca9bbab0602725fac460396a9eccb747f67e2

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України, на засіданні уряду озвучив рішення Кабміну передати на розгляд парламенту законопроект, що дозволить надати 23 тис. українських фермерів право на володіння 500 тис. га сільськогосподарської землі, на якій вони зараз працюють.

За його словами, цей законопроект має відновити справедливість щодо фермерів, які досі обробляли землю, не маючи права володіти нею.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк пояснив, що мова йде про землі, що були надані засновникам фермерських господарств у постійне користування, довічне успадковуване володіння для створення та/або ведення ФГ у 1990-х рр., проте не могли бути передані у спадок.

Згідно інформації РБК-Україна, завдяки запропонованим змінам до Земельного кодексу України та Закону України «Про землеустрій», земельні ділянки, що були надані засновникам фермерських господарств (ФГ) у постійне користування, довічне успадковуване володіння для створення та/або ведення ФГ будуть передані у власність ФГ, якщо його засновник або громадянин України, який успадкував ФГ (у разі смерті засновника) звернеться з необхідним пакетом документів до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст. 122 Земельного кодексу України.

Цей орган у місячний термін з дня отримання заяви прийматиме рішення про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), припинення права постійного користування, довічного успадковуваного володіння та передачу земельної ділянки у власність ФГ без проведення земельних торгів.

Право власності на земельну ділянку, передану ФГ виникатиме з моменту державної реєстрації цього права.