В березні в Україні видали перші в світі часникові аграрні розписки. Одну з них оформило невелике агропідприємство на Тернопільщині, отримавши посівний матеріал часнику під заставу врожаю з 4 га, повідомляє Національний прес-клуб «Українська перспектива».

Співвласниця підприємства Світлана Попчук каже, що раніше її родина вирощувала ячмінь, пшеницю, буряк. З недавніх пір зробили ставку на часник, а для цього потрібен якісний посівний матеріал. Для цього вирішили скористатися аграрною розпискою.

Попчук зазначає, що процедура оформлення розписки виявилася нескладною.

Другу часникову розписку видало невелике фермерське господарство, розташоване на межі двох областей – Вінницької та Одеської. Власник господарства Віктор Марчук обробляє 36 га, тому робить ставку на нішеві культури – лохину, малину, нут, часник, а також займається тваринництвом. Нещодавно господарство отримало сертифікат на органічне виробництво.

Під товарну розписку Марчук отримав посівний матеріал часнику. Тепер він повинен повернути кредитору 10 тонн врожаю першого класу.

Кредитором в обох випадках виступила одеська компанія «Агро-Патріот», яка вирощує товарний часник на 120 гектарах. Ще 56 гектарів тут відведено під посівний матеріал. У поточному році підприємство відкрило перший в Україні завод з переробки часнику і склад тривалого зберігання.

«У нас сформувалася бізнес-модель кооперативного типу, — каже співзасновниця «Агро-Патріот» Наталія Сударкіна. – Ми працюємо з 70 фермерськими господарствами, яким надаємо насіння і технології вирощування». Частина продукції експортується, а інша – реалізується в українських супермаркетах».

До слова, інструмент аграрних розписок в Одеській області був запроваджений лише на початку 2018 року.

В цілому по Україні на початок квітня оформлено 315 аграрних розписок, з яких виконано 113. Обсяг залученого з ним фінансування перевищив 2 млрд грн.