Один з найбільших сільськогосподарських трейдерів Bunge намагається продати свій цукровий підрозділ. За словами двох джерел, обізнаних у цьому питанні, 200-річний сільськогосподарський трейдер збирається скоротити цей напрямок, щоб зосередитися на основних областях своєї діяльності і підвищити прибутковість,повідомляє Reuters.

Німецький виробник цукру Nordzucker і сінгапурська агропромислова фірма Wilmar International спочатку цікавилися цукровим напрямком компанії, але, за словами джерел, свої наміри не втілили.

Проблеми з продажем цього напрямку бізнесу ускладнюють виконання компанією Bunge плану, оголошеного генеральним директором Сореном Шредером у лютому. Він заявив про бажання компанії вийти зі світової торгівлі та дистрибуції цукру і зосередитися на основних операціях з зерновими та олійними культурами. Також він сказав, що знайшов «кілька зацікавлених осіб» у цукровому підрозділі компанії.

На сьогоднішній день американська фірма Bunge, яка в минулому році була оголошена ціллю для поглинання суперниками ADM і Glencore, відмовляється від коментарів.

У Wilmar заявили, що не вели переговорів з Bunge про цукровий підрозділ бізнесу, але відмовилися від коментарів, отримавши питання про те, чи розглядала Wilmar його придбання. У Nordzucker також відмовилися від коментарів.

Рішення Bunge вийти з цукрового бізнесу прослідувало за тим, як група отримала $69 млн збитків у четвертому кварталі 2017 року, в порівнянні з прибутком в $262 млн роком раніше.

Джерела кажуть, що, виключаючи борг, Bunge розраховує отримати за підрозділ близько $75 млн, що, за їхніми словами, дуже висока ціна за цей актив. Одне з джерел заявило, що якщо Bunge не зможе знайти покупця, їй доведеться згорнути операцію.

Відсутність інтересу до цукрових активів і жорсткі ринкові умови також можуть ускладнити окремі плани Bunge про те, щоб позбутися його більшого бразильського бізнесу з виробництва цукру через флотацію. Очікується, що бізнес буде коштувати від $1 до $2 млрд.

«IPO цукрових заводів також малоймовірне, тому що в цьому ринковому середовищі, буде складно знайти інвесторів, готових підтримати його. Bunge намагалася одночасно продати заводи і торгові підрозділи, але цінові очікування стали каменем спотикання», – сказало джерело.

Відсутність сильного інтересу покупців до цукрового підрозділу Bunge також демонструє кризу, з якою зіштовхнулася вся галузь, де надлишок пропозиції призводить до зниження цін, витісняючи Bunge і його конкурентів з ринку. Наприклад, Louis Dreyfus Co реструктурує свою дочірню компанію в Бразилії, а німецька цукрова група Suedzucker опублікувала попередження про можливе зниження планованого прибутку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.