До 97% агростартапів в Україні «вмирає» ще в перший рік. Виробники не розуміють, як застосувати те, що їм пропонує IT, а розробники не до кінця знають, що потрібно аграріям.

Проблема настільки актуальна, що в Україні почали з’являтися консалтингові проекти, мета яких — налагодити більш ефективне співробітництво між галузями, пише «Фокус».

Приміром, ще в 2015 році стартував проект AgroportUkraine. Один з його організаторів, Дмитро Титаренко, говорить, що він виник з ідеї просто поговорити з аграріями та з’ясувати, які проблеми їм необхідно вирішувати. Наприкінці минулого року також з’явився Agrohub. У його планах — масштабний аудит проблем, який належить вирішувати агрохолдингам. Далі компанія займеться пошуком стартапів, які допоможуть з цими проблемами впоратися.

Разом з тим, представники бізнесу відзначають, що «консультантів» пускають на виробництво неохоче. Це пов’язано і з особливостями менталітету українського агровиробника.

«Ніхто не хоче пускати «на свій город» консультантів. Компанії не розуміють, навіщо це потрібно», — зазначає Алекс Ліссітса, президент компанії ІМК. Правда додає, що років через 5 негативу до тим, хто пропонує нові можливості, стане менше.

Олександр Романишин, екс-представник компанії EY (раніше – Ernst & Young) радить перш ніж зайти на підприємство з якою-небудь пропозицією, вивчити можливу проблематику.

Потім всередині компанії створити комітет стейкхолдерів, запропонувати різні кейси та шляхом голосування обрати, з чого почати. Свого роду ігрова форма дозволяє зацікавити тих, хто буде впроваджувати інновацію.

Так можна відпрацьовувати пілотні проекти і знаходити найбільш ефективний з них, додав Романишин.