Аграрії ОРДЛО перестають обробляти поля. Поля заростають бур’янами, і в подальшому на відновлення цих сільгоспземель знадобитися декілька років. Про це в ефірі «Громадського радіо» розповів Олександр Вінюков, директоро Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України.

На окупованій території фермери залишилися відрізаними від якісних від виробничих ресурсів, у тому числі, насіння високих репродукцій, гібридів.

«Нових сортів можна не купувати й вирощувати старі, але проходить п’ять-шість років і посіви настільки засмічуються, що потім уже не отримуєш бажаний результат. Падає врожайність, якість зерна», — пояснює учений.

Насіння в ОРДЛО завести практично неможливо. Насінгоспи й звичайні фермерські господарства, які залишилися по той бік, змусили купувати насіння в Росії. Але ті, хто там залишився, називають це насіння сміттям, непридатним навіть на корм тваринам.

«Вони беруть тільки те, що їм дають. Популярні сорти, які користуються попитом в Ростовській області, Краснодарському краї, розпродаються на місці — те, що не потрібно, пішло на Донбас», — говорить Вінюков.

Зниження врожайності — не найстрашніше наслідок, додає він. Незалежно від урожаю, його нікуди продати. Ринок збуту — один, місцевий, а йому великі обсяги не потрібні. Деякі навіть не можуть збути урожай 2015 року.

До того ж, якщо сьогодні пшениця третього класу зазвичай коштує 5500 грн за тонну, то в ОРДЛО — 5500 рублів. Тобто фермери навіть не окупають витрати.