У більшості випадків лісові браконьєри обходяться невеликим штрафом. 5100 грн — саме на таку суму переважно штрафують суди за незаконну вирубку лісів, передає «Економічна правда».

До прикладу, з 1 січня 2017 року по 13 березня 2018-го органи поліції у Тернопільській області зареєстрували 61 кримінальне провадження за фактом незаконної рубки лісу, з яких лише 6 направлені в суд.

Щоправда, прокуратура області уточнює, що цьогоріч з 13 відкритих кримінальних проваджень вже чотири пішли в суд. Суди в таких випадках враховують ряд пом’якшуючих обставин і застосовують до порушника нижню межу штрафу — 300 неоподаткованих мінімумів, що зараз дорівнює 5100 грн.

«Правосуддя включає лісовим злочинцям зелене світло: можна сміливо рубати ліс і отримати вирок у вигляді такого «посильного» штрафу. Порушника за незаконну вирубку або пошкодження дерев і чагарників притягують до адміністративної відповідальності, накладаючи штраф у сумі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 170 грн)», — пише видання.

Далі зрубані цінні породи дерев — дуб, бук, ясен, сосна, модрина, які користуються попитом у країнах Європи, під виглядом паливних дров вивозяться за кордон. Більш простий шлях — самовільно зрубана деревина спрямовується на українські пилорами, які працюють без державної реєстрації, або в такі ж цехи з виробництва меблів.

До слова, пиловник дуба в країнах Східної Європи зараз коштує €55-70 за кубометр, а бук цінується ще дорожче — €200-400.

Нагадаємо, торік збитки від тіньового ринку деревини склали 158 млн грн. Обсяг незаконних вирубок склав 26 тис. куб. м.