На Полтавщині планують створити перший в Україні медовий кластер «Меди Межиріччя». Днями про це був підписаний відповідний меморандум, інформують в облдержадміністрації регіону.

Кластер об’єднає представників бджолярського бізнесу, влади та громадськості. Його мета — забезпечити умови для розвитку медового бізнесу.

Кластер почне працювати упродовж двох-трьох місяців. Його ядром стане підприємство «Дружба». Невдовзі буде створено Раду директорів кластера, його зареєструють як юридичну особу. Загалом до складу кластера увійдуть десять районів Полтавської області.

Через обласну спілку пасічників планують створити програму, яка б покращила технічну базу медової галузі. Крім того, влада обіцяє розширити напрямки підтримки бджолярів у межах обласної програми.

За словами Ольги Трофімцевої, заступника міністра аграрної політики та продовольства України, перевага подібної кластеризації полягає в тому, що мікровиробник, якими часто є пасічники, отримує можливість вийти на цивілізовані ринки збуту.

«Регіональний кластер – одна з форм колаборації. В Україні немає кластерів по бджільництву, Полтавщина буде першопрохідцем. Є ініціативи, які стосуються інших підсекторів. Наприклад, ягідний кластер на Харківщині, ініціативи щодо органічного виробництва на заході України. Поступово така ідея набирає обертів в Україні, і це позитивно, адже дає імпульс для розвитку будь-якого виробництва у кожному регіоні», – сказала Трофімцева.

За словами Сергій Семигреєнко, власника «Дружби», перші успіхи й невдачі впровадження цієї ініціативи обговорять уже в червні, на тематичному семінарі з бджільництва.

Нагадаємо, за результатами минулого року Україна встановила рекорд з експорту меду. На зовнішній ринок було продано майже 68 тис. тонн. Найбільше — до Німеччини, Польщі та США.