Сезон ранньої капусти в Україні затримується через погодні умови. Холодний березень не дозволив виробникам Закарпаття та півдня своєчасно висадити розсаду капусти в теплиці. Господарства, які ризикнули висаджувати капусту в першій половині березня, розповідають про часткове вимерзання розсади. Тому перші партії ранньої капусти від українського виробника з’явиться на ринку в 20-х числах квітня, але в досить невеликій кількості, інформує Шувар.

Масово вітчизняна капуста почне надходити на ринок в першій декаді травня, а найбільша пропозиція  її очікується в 20-х числах травня. При цьому виробники Закарпаття та півдня можуть вийти на ринок одночасно, а це говорить про перспективу досить різкого зниження ціни на капусту в другій половині  травня.

Все це створює в квітні непогані умови для імпортерів  і вони вже цим користуються, говорять в Шуварі.

Станом на початок квітня капуста в Україну поставляється переважно із Македонії і напередодні Великодня вона тільки дорожчає. На гуртових майданчиках рання капуста сьогоні пропонується по 35-37 грн/кг. Недивлячись на збільшення пропозиції за останній тиждень, ціни на продукцію зросли на 15-20%. Підприємці кажуть, що попит напередодні свят помітно пожвавився, саме це дозволяє підвищувати ціни.

Цікавим є те, що в самій Македонії рання капуста сьогодні дешевшає. Ще тиждень тому фермери в цій країні продавали капусту по 0,68-0,7 €/кг, а сьогодні пропозиція знизилась до 0,60-0,62 €/кг. Україна є одним з головних покупців капусти в цій країні.

Торік імпортна рання капуста в Україні коштувала приблизно стільки ж і протягом квітня  продукція дешевшала дуже повільно через відсутність конкуренції з українськими виробниками.

До слова, рік тому сезон збирання капусти в українських господарствах  теж розпочався із запізненням. Тоді за три весняні місяці Україна імпортувала трохи більше 7000 тонн капусти  загальною вартістю $1,8 млн. Тільки з Македонії було імпортовано 5800 тон.

При цьому Україна минулої весни майже не експортувала капусту, а за весь рік на зовнішній ринок було відвантажено 420 тонн, у грошовому виразі це становить $78 тис.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.