Український молочний індекс (УМІ), який демонструє умовну прибутковість виробництва молока у комерційних господарствах, у лютому знизився на 8,7%, продовживши негативну тенденцію перших двох місяців 2018 року, написав на своїй сторінці у Facebook Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО.

Проте, за його словами, у 2018 році рівень індексу за місяць вперше був нижчим, ніж середній показник за останні п’ять років (на 5%).

«Не зважаючи на те, що ціни на молоко знизилися лише на 1,8% протягом трьох місяців поточного року, прибутковість виробництва молока впала відразу на цілих 20,4% порівняно до грудня 2017 року. А це – дуже відчутно, особливо якщо врахувати, що потенціал зниження цін на молоко також є досить суттєвим», – пише Ярмак.

За його словами, основною причиною падіння прибутковості виробництва молока було стрімке підвищення цін на концентровані корми. Лише соняшниковий шрот подорожчав у півтора рази протягом першого кварталу 2018 року. Кукурудза фуражна та шрот соєвий подорожчали більше ніж на 12%, а фуражна пшениця – на 4%.

«Якщо ж порівнювати середню прибутковість виробництва молока за перший квартал 2018 року з таким же періодом попереднього року, то вона була на 4,8% нижчою. Крім того, фермери заробили на 4,3% менше, ніж в середньому за перший квартал за останні п’ять років», – стверджує експерт.

Як правило, у березні ціни на молоко в Україні починають сезонне зниження, тому зазвичай УМІ також знижується. Враховуючи ситуацію на світовому ринку та на ринку кормів, експерт прогнозує, що, цілком імовірно, негативна тенденція на ринку молока збережеться, тому українським виробникам потрібно набагато активніше розвивати експорт.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.