В Україні за перший квартал 2018-го введено в експлуатацію 159 МВт потужностей, що генерують електроенергію з відновлюваних джерел за «зеленим» тарифом. Про це свідчать дані Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.

Фактично за три місяці додалось сонячних електростанцій на 100 МВт, 47 МВт — вітрових, 6,2 МВт електростанцій на біогазі, 5,1 МВт — на біогазі та 1,5 МВт малих гідроелектростанцій.

1 Slajd Statystyka Vde 2014 2018 Zel Taryf 28 03 18 0

Як пояснюють в держструктурі, високий інтерес до «зелених» проектів викликаний відразу кількома факторами. По-перше, це прив’язка «зеленого» тарифу до курсу євро. По-друге, ліквідована норма щодо «місцевої» складової. Ще одним фактором стало запровадження надбавки за використання вітчизняного обладнання.

«Це позитивний сигнал для інвесторів, а також банківських установ і міжнародних фінансових організацій про те, що відновлювана енергетика стає все більш привабливою сферою», — каже Сергій Савчук, голова Держенергоефективності.

Загалом із початку 2015 року в сегменті відновлюваної електроенергетики введено нових потужностей, що працюють за «зеленим» тарифом, на 567 МВт. Інвестиції оцінюються в більш як €550 млн.

Нині встановлена потужність об’єктів відновлюваної електроенергетики (без урахування Криму), яким встановлено «зелений» тариф, оцінюється в 1,5 ГВт.