Рентабельність розведення кларієвого сома може складати 40%. Собівартість кілограма такої риби сягає 35 грн, а продають від 50. Про це розповів Леонід Осадчий, який вирощує сомів на аквафермі, пише agrotimes.

Фактично рентабельність залежить від обсягу вирощування, говорить фермер. Чим більше – тим краще. Якщо вирощувати 10 тонн сома на рік та наймати працівників, маленький обсяг «з’їсть» всі прибутки.

Основні статті затрат у такому бізнесу — купівля басейнів, витрати на системи фільтрації, придбання біологічного матеріалу. Наприклад, якісний фільтр коштує від 100 тис. грн. На біоматеріал доведеться витратити 10-15 тис. грн в розрахунку на кожен кубометр — все залежить від кількості басейнів.

Постійні витрати — корми, електроенергія, зарплата найманих працівників.

Осадчий говорить, що в Європі кларієвого сома вирощують уже давно. Причому за рахунок дешевших кормів фермери там отримують більше прибутків, аніж в Україні. Та й риба в Європі дорожча.

До слова, торік в Україні стартувала програма «Кларієвий сом» (за підтримки Держрибагентства, Інституту рибного господарства та компаній Vismar Aqua, Аквапром і голландської Trouw Nutrition). Її організатори очікують, що до 2020 року в країні будуть вирощувати 2000 тонн такої риби.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.