Ppp 696x348

Вперше за 35 років посівні площі під соєю в США обійдуть площі під кукурудзою. Про це з посиланням на прогноз Міністерства сільського господарства повідомляє Bloomberg.

Очікується, що кукурудзою засіють 88 млн акрів, соєю — 89 млн акрів. Це свідчить про те, що американські фермери не бояться торгових мит, які може ввести Китай на імпорт товарів з США.

І це при тому, що порівняно з минулим роком площа сої впаде на 1,3%. Але це все рівно дозволить їй обігнати кукурудзу вперше з 1983 року.

Все тому, що площі під кукурудзою скоротяться ще більше — на 2,4%, прогнозують в Мінсільгоспі США.

При цьому ситуація в країні неоднорідна. Приміром, в Індіані ростуть соєві акри, в Колорадо – кукурудзяні. Разом з тим, в Огайо сої посіють на 4,9% менше, в Айові — на 2%.

В регіонах, де вирощується широка номенклатура культур, шукають альтернативи та сої та кукурудзі. Наприклад, очікується, що урожай пшениці складе 15%.

До слова, нині запаси кукурудзи в країні оцінюються в 8,89 млрд бушелів, запаси сої становлять 2,21 млрд бушелів. І те, і інше є рекордом для нинішнього часу.

В Україні ситуація з соєю залишається невизначеною. Через можливе скасування повернення ПДВ багато аграріїв не розуміють, скільки сої їм варто вирощувати. Більшість планує скоротити площі в цьому році.